Rybak, który spalił kukłę Żyda, domaga się sprostowania

Piotr Rybak, który spalił kukłę Żyda na wrocławskim rynku, a potem palił publicznie fotografie prezydenta Wrocławia i szefa wrocławskiej gminy żydowskiej, przysłał mi za pośrednictwem swojego adwokata sprostowanie, które publikuję poniżej.

„SPROSTOWANIE

W związku z nieprawdziwą i krzywdzącą informacją zawartą w materiale prasowym, tj. artykule „Leć złoto do złota, czyli przyjaźń Rybaka z Ziobrą i Jakim” opublikowanym na stronie internetowej – blogu prowadzonym w ramach portalu Naczatach.pl w dniu 23 stycznia 2018 roku (http://przemyslawwiszniewski.naczatach.pl/2018/01/23/lec-zloto-do-zlota-czyli-przyjazn-rybaka-z-ziobra-i-jakim/)
wskazuję, że nie jest prawdą, że jestem działaczem neonazistowskiej organizacji Duma i Nowoczesność. Podkreślam, że nie jestem nazistą i nie identyfikuję się ani nie sympatyzuję ze wskazaną organizacją i poglądami przez nią prezentowanymi. Nieprawdziwe jest zatem stwierdzenie autora artykułu o mojej działalności w tej organizacji oraz umieszczone w treści artykułu na stronie internetowej wyrażenie: „(…) Piotr Rybak, działacz neonazistowskiej „Dumy i Nowoczesności”. 

Piotr Rybak”

 

Od autora artykułu:
Rzeczywiście, pisząc zastrzeżone sformułowanie (…) Piotr Rybak, działacz neonazistowskiej „Dumy i Nowoczesności” nie sprawdziłem u źródła, czy nie jest to omyłka. Nie spytałem samego zainteresowanego, ani też nie spytałem organizacji, czy zainteresowany jest jej członkiem. Zamiast tego, oparłem się na dwóch źródłach prasowych:

Tak prawica „rozprawia się” z rasistami. Internauci pokazali niewygodne zdjęcie sprzed lat, której autor, Rafał Badowski pisze:
„Patryk Jaki i Zbigniew Ziobro starają się pokazać opinii publicznej, jak stanowczo walczą z rasistami po skandalicznym reportażu o stowarzyszeniu „Duma i Nowoczesność”, którego członkowie mówili między innymi, że Adolf Hitler jest dżentelmenem. (…) Na odpowiedź wywołanych do tablicy polityków PO nie trzeba było długo czekać – zamieścili w internecie nagranie, o którym ludzie obecnej władzy zapewne najchętniej by zapomnieli. Konwencja Solidarnej Polski w 2014 r. Uczestnicy śpiewają „Żeby Polska była Polską”. Na filmie widzimy skazanego za antysemickie wybryki Piotra Rybaka, który wymachuje biało-czerwoną chorągiewką w towarzystwie ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Kolejny internauta opublikował zdjęcie, na którym, jak pisze – „minister Zbigniew Ziobro rozprawia się z naziolami”. Widzimy na nim znów także Piotra Rybaka i Tadeusza Cymańskiego z Solidarnej Polski.”

Sprawa organizacji „Duma i Nowoczesność”. Patryk Jaki: Piotr Rybak trafił do więzienia za naszych czasów, której autor pisze:
„W Internecie pojawiły się zdjęcia z konwencji Solidarnej Polski z 2014 roku, na której Zbigniew Ziobro śpiewa wraz z Piotrem Rybakiem, działaczem nazistowskiej organizacji „Duma i Nowoczesność”, pieśń patriotyczną. Sprawę wyjaśniał w „Sygnałach dnia” wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.”

Skoro jednak sam Rybak twierdzi, że nie należy do „Dumy i Nowoczesności”, to widocznie nie należy. Niestety, z korespondencji z Piotrem Rybakiem wynika tylko, do jakiej organizacji nie należy, a nie wynika, do jakiej należy. Czy spalił kukłę Żyda jedynie jako osoba prywatna, czy też w imieniu jakiejś organizacji? Może „Duma i Uprzedzenie”? Możemy tylko spekulować.

Rybak podkreśla, że nie jest nazistą i nie identyfikuje się ani nie sympatyzuje ze wskazaną organizacją [Dumą i Nowoczesnością] i poglądami przez nią prezentowanymi, choć przecież leśny rytuał zaprezentowany w reportażu „Superwizjera” o tej organizacji, zarówno formą, jak i treścią bardzo współbrzmi z happeningiem palenia kukły Żyda przez Rybaka na wrocławskim rynku, a nawet jest z nim ideologicznie tożsamy. Pozostaje zatem zagadką, co w tej organizacji nie podoba się Rybakowi, że się od niej odżegnuje? Co sprawia, że zadaje sobie trud wynajęcia adwokata, by się od tej organizacji odciąć, gdy tymczasem przecież znany jest głównie jako ten, który spalił kukłę Żyda…


FOT . WOJCIECH NEKANDA TREPKA / Agencja Gazeta
Spalenie kukły Żyda. Prokuratura chce OBNIŻENIA kary dla Piotra Rybaka

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Facebook Comments