Skandal międzynarodowy dyktatury Kaczyńskiego

Premier Morawiecki wystąpił w TVP z kłamliwym orędziem. Celem ustawy IPN jest zaniechanie badań nad Zagładą. Wybielanie historii.


Szanowni Państwo,
od wielu lat zajmowałem się historią żydowską i antysemityzmem.

Kiedy do władzy doszedł PiS, zawiesiłem tę działalność na kołku w przeświadczeniu, że teraz są ważniejsze sprawy. Że jak przywrócimy w Polsce demokrację, znów będziemy mogli powrócić do trudnego dialogu żydowsko-polskiego.

Że to kwestia nie tak paląca, jak rujnowanie publicznych mediów, pacyfikacja sądownictwa, etc. Albo inaczej: że są priorytety…

Dlatego z wielką radością przyjąłem przemówienie mojego przyjaciela, ówczesnego lidera KOD-u, Mateusza Kijowskiego z marca 2016 roku, spod siedziby Trybunału Konstytucyjnego, w którym zaświadczył, że w sferze naszych obywatelskich zainteresowań leży dbałość o społeczeństwo różnorodne, wielokulturowe, walka z dyskryminacją:
http://www.facebook.com/PrzemWiszniewski/videos/1708704496033454/

To była dla mnie niezwykle ważna deklaracja.

Dziś obie te moje dziedziny: żydowska i opozycyjna splotły się nieoczekiwanie. Miałem wprawdzie obawy, że tak się stanie, gdy grożono sądem profesorowi Grossowi, ale też nadzieję, że mimo wszystko PiS się opamięta.

Nie opamiętał się, gdyż wprowadzanie faszyzmu jako ustroju państwowego nieuchronnie niesie z sobą antysemityzm, rasizm, ksenofobię i zaognianie stosunków sąsiedzkich.

Antysemityzm w ustawie IPN widać gołym okiem. Chcą kneblować usta naukowcom, takim jak Centrum Badań nad Zagładą Żydów. Chcą wybielić historię i raz na zawsze zakazać pisania świadectw o szmalcownikach, policji granatowej, mordach, pogromach, akcjach żołnierzy wyklętych.

Jednocześnie dyktatura chce, żeby Polacy otwarcie wyznawali nienawiść do Żydów, bo to według tej władzy jest polskie dziedzictwo kulturowe, którym należy się szczycić.

Mam podejrzenie, że słupki poparcia dla władzy w związku z tą żydożerczą hecą wzrosną. Niestety. Gdyż obywatele wolą, gdy się im ułatwia życie, niż gdy się czegokolwiek od nich oczekuje. Edukacja i nakłanianie do samodoskonalenia wiążą się z wysiłkiem.

Nam, opozycji, w tym ulicznej, nie udało się do tej pory Kaczyńskiego powstrzymać, a co dopiero pozbawić go władzy. Musi nam pomóc zagranica. Dlatego niezwykle cenne z tego punktu widzenia są reakcje premiera Benjamina Netanjahu oraz Kongresu USA. Być może one trochę przynajmniej zdyscyplinują Kaczyńskiego w jego szaleństwie.

Tu warto dodać, że polscy Żydzi od dawna spodziewali się reakcji Izraela na niespotykany wzrost nastrojów antysemickich w Polsce, a zwłaszcza przyzwolenie, czy też nawet zachętę do nich polskich władz. Izrael bardzo długo zwlekał, nie chcąc dać się uwikłać w wewnętrzne sprawy kraju. Zresztą i to nasze oczekiwanie było niezbyt konkretne, bo niby jak i dlaczego?

Teraz jednak hucpa faszystowska w Polsce przybrała rozmiary zastraszające, wylewając się poza granice. Wie o niej cały świat. I tak, jak krucjata różańcowa wokół granic starannie Polaków zabezpiecza przed napływem uchodźców, ofiar wojny, tak nie jest w stanie zapobiec rozprzestrzenianiu się odoru nacjonalistycznego, który czuć stąd już nawet za oceanem.

Musimy bronić naszej godności, naszej wspólnej godności, bo tylko to nam pozostało. Jeszcze silniej zatem musimy protestować przeciwko tej fatalnej władzy, jej wszelkim niszczycielskim posunięciom, praniu mózgów obywatelom, zakłamywaniu historii, dewastacji naszej wspólnoty. Próbom zawładnięcia naszą pamięcią.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Facebook Comments