Wrogowie publiczni numer jeden

75 urodziny prezydenta

Nasz lider, Mateusz Kijowski, uczestniczył w uroczystości 75 urodzin prezydenta Lecha Wałęsy i 35-lecia przyznania mu Pokojowej Nagrody Nobla. Prezydent Lech Wałęsa pozował do wspólnej fotografii z Mateuszem Kijowskim.

Kaczyński bezpardonowo eliminuje rywali. Nie cofa się przed żadną podłością. Ryje, obrzuca błotem, kłamie bezczelnie i robi wszystko, by bohaterowie zbiorowej wyobraźni Polaków zostali przedstawieni w jak najgorszym świetle. W miejsce prawdziwych bohaterów podsuwa samego siebie, względnie swojego brata, co tym łatwiejsze, że byli – jak pamiętamy – bliźniakami.

Tak stało się z Lechem Wałęsą – dziś mało kto, gdy mu przypomnieć nazwisko naszego noblisty i chluby narodowej, nie skojarzy z obrzydliwym epitetem „TW Bolek”, choć już nawet pisowski IPN ostatecznie wycofał się ze sprokurowanych przez Kaczyńskiego oskarżeń o kolaborację Wałęsy z komunistycznym reżimem i współpracę z agenturą esbecką. Nazwisko raz na zawsze zostało zohydzone.

Identycznie stało się z Mateuszem Kijowskim, który stworzył masowy ruch KOD, na wzór Solidarności, i któremu przewodził, ale teraz opinia publiczna ma w tyle głowy epitet „alimenciarz”, względnie „przekrętowicz”. Prowokacja służb agenturalnych Kaczyńskiego wykorzystująca ambicje sfrustrowanych prowincjuszy zaowocowała całkowitym unieszkodliwieniem ruchu i zniesławieniem lidera.

Wspólne zdjęcie Kijowskiego z Wałęsą traktuję jako wyraz solidarności jubilata dla człowieka szkalowanego bez umiaru i linczowanego przez ludzką zawiść, głupotę, ale też wyrachowanie polityków spod znaku PiS, jak niegdyś PZPR. Traktuję je tez jako wyraz nadziei jubilata dla możliwości politycznych jego urodzinowego gościa i wskazanie, że Mateusz Kijowski może jeszcze wiele zdziałać dla demokracji w Polsce, z upoważnienia naszego narodowego bohatera najnowszej historii Polski.

Przyjrzyjcie się obu liderom, spójrzcie im w oczy. I uwierzcie, że nie wszystko stracone. Trzeba walczyć o ojczyznę. Znowu.

Rating: 4.4/5. From 7 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Facebook Comments