Majdan radomski

„Kowal zawinił, Cygana powiesili” – można by skwitować tę absurdalną sytuację, gdyby nie to, że w tym przypadku ofiara zostaje postawiona w stan oskarżenia. W ubiegłym roku na naszą uroczystość z okazji rocznicy wydarzeń radomskiego Czerwca 1976 wtargnęli neofaszyści z Młodzieży Wszechpolskiej i dotkliwie pobili naszego kolegę, Andrzej Majdana, który stanie teraz przed sądem oskarżony o współudział w bójce. Policji na miejscu zdarzenia nie było…
Wszystko celnie opisał Mateusz Kijowski w artykule pt.: „Majdan w Radomiu, Jaki w Warszawie”.

Jeśli chcą Państwo obejrzeć zdarzenie sprzed roku, o którym tu mówimy, zapraszam:

Wtargnięcie neofaszystów na naszą uroczystość:

Wtargnięcie neofaszystów na uroczystości KOD w Radomiu (1)

W Radomiu odbyła się dziś uroczystość z okazji 41 rocznicy Czerwca 76 roku, czyli krwawych i dramatycznych wydarzeń radomskich.Spotkanie zorganizował KOD Radom wraz z KOD Mazowsze i ODnową. Był z nami, oczywiście, Mateusz Kijowski. Całość transmitował Video-KOD:www.facebook.com/VidKOD/videos/1702000333437330/Uroczystość zakłóciło wtargnięcie bojówki tzw. "Wszechpolaków", czyli młodzieży neofaszystowskiej ubranej tradycyjnie w czarne koszule. Młodzież zachowywała się agresywnie, wygrażała uczestnikom naszego zgromadzenia, skandowała nienawistne hasła.Na miejscu incydentu nie było w ogóle policji ani straży miejskiej, mimo że nasze zgromadzenie zostało przecież zgłoszone do urzędu miasta. Nie miał nas zatem kto chronić, musieliśmy radzić sobie sami.Gdyby nazioli było więcej, mogłoby dojść do tragedii. Służby porządkowe wiedząc o tym, nie zjawiły się na miejscu. Postanowiły zapewne, że sami musimy się bronić.Należy zadać sobie pytanie, czy państwo i jego organy przestały działać, czy też przeciwnie, działa, ale tylko na rzecz agresywnych band faszystowskich, żeby mogły zawłaszczyć dla siebie przestrzeń publiczną, czyli mówiąc wprost: Polskę?

Opublikowany przez Przemysław Wiszniewski Niedziela, 25 czerwca 2017

Pobicie Andrzeja Majdana przez neofaszystów:

Wtargnięcie neofaszystów na uroczystości KOD w Radomiu (2)

W Radomiu odbyła się wczoraj uroczystość z okazji 41 rocznicy Czerwca 76 roku, czyli krwawych i dramatycznych wydarzeń radomskich.Spotkanie zorganizował KOD Radom wraz z KOD Mazowsze i ODnową. Był z nami, oczywiście, Mateusz Kijowski. Całość transmitował Video-KOD:www.facebook.com/VidKOD/videos/1702000333437330/Uroczystość zakłóciło wtargnięcie bojówki tzw. "Wszechpolaków", czyli młodzieży neofaszystowskiej ubranej tradycyjnie w czarne koszule. Młodzież zachowywała się agresywnie, wygrażała uczestnikom naszego zgromadzenia, skandowała nienawistne hasła.Na miejscu incydentu nie było w ogóle policji ani straży miejskiej, mimo że nasze zgromadzenie zostało przecież zgłoszone do urzędu miasta. Nie miał nas zatem kto chronić, musieliśmy radzić sobie sami.Gdyby nazioli było więcej, mogłoby dojść do tragedii. Służby porządkowe wiedząc o tym, nie zjawiły się na miejscu. Postanowiły zapewne, że sami musimy się bronić.Należy zadać sobie pytanie, czy państwo i jego organy przestały działać, czy też przeciwnie, działa, ale tylko na rzecz agresywnych band faszystowskich, żeby mogły zawłaszczyć dla siebie przestrzeń publiczną, czyli mówiąc wprost: Polskę?

Opublikowany przez Przemysław Wiszniewski Niedziela, 25 czerwca 2017

Na zdjęciu: ja z Andrzejem, po jego pobiciu (Andrzej pokazuje siniaki)

Rating: 4.0/5. From 4 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Facebook Comments