Sąd nad Kijowskim

Mateusz zeznawał dziś przez siedem godzin. Metodycznie i skrupulatnie odtwarzał dzień po dniu historię KOD-u, samych jego początków. Sędzia słuchał z wielką uwagą.
Wszystko transmitował z sądowej sali Wideo-KOD. To jedyna transmisja z procesu Mateusza, bo inne media ze względów proceduralnych nie zostały wpuszczone na salę:
Część pierwsza
Część druga
Część trzecia

Adam Pantg pisze na Facebooku:
„Pisowska szczujnia dzisiaj wściekle zaatakowała Kijowskiego, użyto najbardziej wściekłych wyzwisk, oraz domagano się surowej kary dla Kijowskiego. Przy okazji domagano się też surowych kar dla różnych liderów opozycji, w tym Frasyniuka, Schetyny, a z rozpędu wymieniano też Tuska….
Jak zwykle, tak i dzisiaj pisowska szczujnia nie używa argumentów, wystarczają wulgarne wyzwiska, oraz domaganie się surowych kar dla „zdrajców”, „Targowicy”, oraz „złodziei”. Identyczne teksty były w stalinizmie, a potem w Marcu 68, a potem w stanie wojennym.”

Wszystkie media, w tym te najważniejsze, odnotowały proces:

Mateusz Kijowski, były lider KOD, a obecnie WRD w sądzie. Twierdzi, że zarzuty są politycznie motywowane.

Praktycznie można powiedzieć, że pracowałem wtedy na trzy etaty, byłem liderem rodzącego się ruchu społecznego – mówił przed sądem o początkach KOD Kijowski.

Proces Mateusza Kijowskiego. B. lider KOD, a obecnie WRD, nie przyznaje się do przywłaszczenia pieniędzy ze zbiórek.

Ruszył proces Mateusza – relacja w TVN

Wspomniany już Adam Pantg pisze:
„Już dawno pis skutecznie „zmroził” te niby niezależne media, przez co owe media trzęsą się ze strachu, aby czasami nie urazić reżimu! No i dlatego w tych niby niezależnych mediach mamy relacje idealnie „symetryczne”, czyli zakłamany i brutalny reżim jest opisywany identycznie, jak ofiary tego reżimu. Wstyd, jak szybko Polacy ulegli reżimowi. Tym razem nie zrobił tego okupant ani zaborca, bo tym razem zrobili to sami Polacy…”

„Kijowski we wtorek przed sądem nie przyznał się do winy. W obszernych wyjaśnieniach mówił, że KOD jako organizacja społeczna powstał spontanicznie – „dynamicznie i chaotycznie”. Dodał, że zdawał sobie sprawę, iż do organizacji będą „z własnej woli wchodzić osoby, aby nam szkodzić”, ale też „osoby przysłane służbowo, żeby rozpoznawać naszą działalność”. – Znając specyfikę naszych służb specjalnych po zmianie władzy nie można było mieć wątpliwości, że będą chciały wpływać na naszą działalność – ocenił.”
Kijowski przed sądem. Grozi mu osiem lat więzienia

Rating: 4.6/5. From 11 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Facebook Comments