Kto dynda między nóżkami

Polityka stoi na dwóch nóżkach. Jedna jest sexy – wszyscy ją oglądają, druga nie jest sexy, choć od niej wszystko zależy. Polityka to nie ośmiorniczka, ma tylko i aż dwie nóżki.

Ta pierwsza nóżka jest obyczajowa. Ta druga ekonomiczna. Obyczajowa nóżka kopie delikatnie i od razu podnosi się święte oburzenie. Naród jest momentalnie zelektryzowany.

Nóżka ekonomiczna, mimo że daje porządnego kopa w d… każdemu, okazuje się zazwyczaj niewidoczna. Naród powtarza, że nie jest specjalistą…

Prawie półkilowy worek ośmiorniczek baby kosztuje w Tesco nieco ponad 20 złotych:
https://www.ceneo.pl/48191533

Przyznacie, że nie jest to cena zawrotna. Tyle kosztują dwie paczki papierosów, a nawet więcej. Jednak to właśnie jedzenie ośmiorniczek pogrążyło obecną opozycję, gdy była u władzy.

Wystarczyła zręczna propaganda populistów z PiS-u. W tej dziedzinie nikt im nie dorówna. Opozycja nie zna się na demagogii, brzydzi się nią, nie potrafi.

Macierewicz ze swoimi młodocianymi przyjaciółmi wydał w półtora roku 15 milionów złotych z kart kredytowych. Szydło przyznała sobie ponad 60 tysięcy premii, sobie i koleżkom. No, i pan Gowin, któremu się nie przelewa za 16 tys. To są znaki.

Koszt jednorazowych zakupów spożywczych w ciągu ostatniego roku wzrósł w mojej ocenie o 30%. Emeryci nie dostają tymczasem podwyżek.

Unia zastanawia się nad sankcjami wobec faszystowskiego rządu w Polsce. Tyle tylko, że obejmą one okres przyszłościowy. Na razie dotacje unijne są gwarantowane.

Ludzie muszą zbiednieć, żeby zmądrzeć. Teraz są ogłupiali pisowską nowomową. Kaczyński jest hochsztaplerem, który oszukał Polaków. Ludziom zazwyczaj niezmiernie trudno przyznać się przed samymi sobą, że zostali wykiwani. To upokarzające.

Kluczem do spadku poparcia dla rządzących faszystów (neokomunistów?) jest ekonomia, a nie obyczaje. Obyczaje, owa seksowna nóżka, są jedynie sztafażem i zasłoną dymną.

Nóżki polityczne idą krok w krok. Kiedy Zalewska proponuje, żeby wychowawcami w szkołach publicznych byli katecheci, to dlatego, że za to jest dodatek, więc chce w ten sposób nabić im wiecznie nienapełnioną kabzę.

Nóżki polityczne są połączone z sobą, a pomiędzy nimi dynda dyktator i śmieje się ludziom w głos.

PS. Piotr Wieczorek przypomniał o urodzinach Jacka Kuronia, polityka, społecznika i myśliciela, który wiedział, że o ludzi trzeba dbać, że nie wszyscy sobie radzą ekonomicznie, i że naszym wspólnym obowiązkiem jest społeczny solidaryzm. Ten, którego w przeszłości dojmująco zabrakło, a teraz wymyślono jego ułomny surogat w postaci 500+.

Rating: 4.2/5. From 5 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Facebook Comments